Karatecilerimiz Gururlandırdı... Bodrumdan Milli Takıma 4 Sporcu ve 1 Antrenör Gidiyor.

1-3 Mart tarihlerinde İzmir Halkapınar Spor Salonunda düzenlenen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde B.B.Bodrumsporlu sporcular büyük başarı elde ettiler.

56 ilden 1700'ün üstünde sporcunun katıldığı şampiyonada Bodrumlu sporcular her yıl olduğu gibi madalya kürsüsünün en üst sıralarında yer alarak milli takıma girmeye hak kazandılar.

+ 42 kg'da yarışan Bodrumun altın kızı Kayra Sezgin üçüncü kez hiçbir rakibine puan vermeden ard arda Türkiye Şampiyonu olarak 29-31 Mart tarihlerinde Sırbistan'da yapılacak olan Balkan Karate Şampiyonasında ülkemizi Milli takımda temsil etmeye hak kazandı.

+ 50 kg'de yarışan Enis Altıntaş ise ilk defa katıldığı Türkiye şampiyonasında 5 rakibini de yenerek finale çıktı. Final maçında büyük mücadele veren Enis, maçın berabere bitmesi üzerine hakem kararı ile Türkiye ikinciliğini elde etti. Böylece Enis Altıntaş yaz aylarının başında yapılacak olan Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonasında ülkemizi milli takımda temsil etmeye hak kazanmış oldu.

Yine 40 kg'da mücadele eden Orhan Alp Kuzulu dört rakibini yenerek grup birinciliği maçına çıktı, çok çekişmeli geçen maçın son saniyelerinde rakibine bir puanla yenilen Kuzulu Türkiye beşinciliğini elde etti.

Orhan'ın başarılı maçlar çıkartması Karate federasyonu teknik kurulunun gözünden kaçmadı, şampiyona sonrasında teknik kurul tarafından Karadeniz ve Hazar Ülkeleri karate şampiyonasında yarışmak üzere milli takıma çağırıldı.

Yıldızlar kategorisinde milli takıma çağrılan üç sporcudan başka, şu anda İstanbul da yapılmak da olan işitme engelliler karate milli takım kampında bulunan B.B.Bodrumsporlu Milli sporcumuz Ümit Özçevik de Bulgaristan'da yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatların'da ülkemizi ve Bodrum‘u en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarına devam ediyor.


Karetecilerimizin yaşattığı bir başka gurur ise, Milli takıma çağrılan dört sporcunun antrenörleri Fatih Uzunlulu'nun, Sırbistan'da yapılacak olan Balkan Karate şampiyonasına milli takım antrenörü olarak çağrılması oldu. Fatih Uzunlulu yaptığı açıklamada, sporcuların aldığı başarıdan dolayı gurur duyduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Şubat tatilinde tüm öğrenciler tatil yaparken onlar günde 4-5 saat antrenman yaparak bu şampiyonaya hazırlandılar. Emeklerimizin boşa gitmemesi bizi çok mutlu etti. Hem benim, hem de dört sporcumuzun milli takıma çağrılması Bodrum için büyük bir gurur kaynağı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda milli takımımıza yeni sporcular kazandırmak, onları uluslararası alanda en üst noktaya getirerek ülkemizin ve Bodrum'un adını en iyi şekilde duyurabilmek için yıllardır Bodrum‘da yılmadan mücadele ediyorum, umuyorum bu mücadelem uzun yıllar daha devam edecek. Bodrum yarımadasında spora ve sporculara her zaman destek olan sayın Kaymakamımız Dr.Mehmet Gödekmerdan'a, desteklerini bizden esirgemeyen Bodrum Belediye başkanımız sayın Mehmet Kocadon‘a ve kulüp başkanımız sayın Rıza Karakaya‘ya, tüm sporcu aileleri ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.