KARATECİLERİMİZDEN YİNE MADALYA YAĞMURU

Bu yıl beşincisi düzenlenen 19 Mayıs Gençlik Haftası Karate Şampiyonası Antalya’nın Kemer ilçesinde yaklaşık 500 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. 

B.B.Bodrumspor Karate Takımı şampiyonada alışık olduğumuz başarılarından birine daha imza attı. 7 altın, 3 gümüş, 2 bronz madalya ile toplam 12 madalya ve 2 kupa kazanan sporcularımız başarı ile Bodrum ‘a döndüler. 

Şampiyonada Kayra Sezgin, Orhan Kuzulu, Efe Bestelci, Ercan Özkar, Enver Barut, Cavit Şimşek, Merve Erdoğan birinci olarak altın madalya, Senanur Tarakçı, Dilek Çelik, Avşin Barut ikinci olarak gümüş madalya, Ali Osman Özdil, Huzeyfe Görücüoğlu üçüncü olarak bronz madalya kazandılar. 

Başarılı takımın başarılı teknik direktörü Fatih Uzunlulu şampiyona sonrasında duygularını şu sözlerle ifade etti; 

‘’Bu şampiyona bizim için büyük önem taşıyordu. Toplam 12 madalya ve 2 kupa kazanan sporcularımla gurur duyuyorum, yaklaşık 12 yıldır durmadan, yılmadan Bodrum’da ki gençlere ve çocuklara spor alışkanlığı kazandırarak, onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için mücadele ediyorum. Sporcularım ve sporcu aileleri ile olan bütünlüğümüz bizi başarıya taşıyan en önemli faktörlerin başında geliyor. Bu önemli şampiyonaya katılmamızda bize desteklerini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon’a sporcularım ve sporcu aileleri adına ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca geçtiğimiz hafta Uluslararası şampiyonalarda milli olmuş ve Türkiye şampiyonalarında derece alan sporcularımızı canı gönülden kutlayarak birer altınla ödüllendiren, her zaman sporcularımızın arkasında olduğunu söyleyerek bizleri gururlandıran Sayın Kaymakamımız Dr. Mehmet Gödekmerdan ‘a da teşekkürlerimizi sunuyoruz “ dedi.