KARATECİLER 7 MADALYA İLE DÖNDÜ…

Bodrumspor Karate takımı 25- 26 Ağustos tarihlerinde İzmir de yapılan İller arası Karate Şampiyonasından büyük bir başarı elde ederek yedi madalya ile döndü. 

İzmir, Aydın, Afyon, Balıkesir, Muğla, Denizli, Bursa, Uşak İllerinin davetli olduğu şampiyonada yaklaşık 300 sporcunun madalya için mücadele verdi. 

Her yıl olduğu gibi başarılarına başarı katan Bodrumspor Karate takımından Kayra Sezgin altın madalya , Senanur Tarakçı altın madalya , Orhan Kuzulu gümüş madalya , Dilek Çelik gümüş madalya ,Eren Can Demir bronz madalya ,Öykü Bilgi bronz madalya , Cemre Dur bronz madalya kazanarak hem Bodrumlu spor severleri hem de ailelerini mutlu ettiler. 

Ayrıca şampiyonada Bodrumspor Karate takımından Arya Vreskala , Metehan Aydemir, Emre Yıldızhan gelecek vadeden sporcular olarak göz doldurdular. 

Teknik direktör Fatih Uzunlulu şampiyona hakkında yaptığı yazılı açıklamada, kendilerine destek verenlere teşekkür ederek şöyle konuştu: 

“Şampiyonaya katılmamıza desteklerinden dolayı kulüp başkanımız Rıza Karakaya’ya teşekkür ediyorum yaz sezonu çok iyi değerlendirdik, açtığımız yaz spor okuluna 100 den fazla sporcu katıldı. Sporun Bodrum da yaygın hale gelmesi sevindirici bir olay , aileleri çocuklarını spora, özelliklede Karate sporuna yönlendirdikleri için kutluyorum. Bu yıl bir çok sporcumuz milli takım kamplarına davet edildi , ayrıca iki sporcumuza Türkiye’nin en seçkin kolejlerinden biri tarafından hem okul hem de sportif başarılarından dolayı yüz de yüz eğitim bursu verilmesi Karate sporunun çocuk gelişiminde ne kadar önemli olduğunun bir kanıtıdır diye düşünüyorum. Eylül ayı başlarında yeni dönem kurslarımız başlayacak , Bodruma yeni sporcular kazandırmak için aileleri spor merkezimize bekliyoruz” dedi.