Türkiye Karate Federasyonu 7.DAN

3. Kademe Kıdemli Antrenör

Türkiye Kick Boks Federasyonu 4 .DAN

2. Kademe Antrenör

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu

2. Kademe Antrenör

 

İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladı. Muğla Üniversitesi '' Beden Eğitimi ve Spor  Öğretmenliği Bölümü'nden'' Yüksek Şeref Öğrencisi olarak mezun oldu . Daha sonraki yıllarda Anadolu Üniversitesi ''Spor Yöneticiliği '' bolümünden mezun oldu.

 

Spor yaşamına 1980 yılının başlarında,

Türk Karatesinin Kurucusu Hakkı Koşar’ın yanında başladı.

1982 -1988  yılları arasında her yıl arka arkaya İstanbul ve Türkiye şampiyonu oldu. Aynı yıllarda Federasyon Kupası, Zafer Kupası, Gençlik ve Spor Müdürlüğü kupalarını kazandı.

Defalarca Türkiye’nin En Teknik Sporcusu seçildi.

İlk defa 1985 yılında Avrupa Karate Şampiyonasında Milli olarak, Avrupa Şampiyonu olan takımda yer aldı ve 1985  -1989 yılları arasında milli takımda görev aldı.

1986 yılında Yunanistan'da Kulüpler Arası Dünya Karate Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olan takımda yer aldı .

1987 yılında İngiltere de yapılan Avrupa Karate Şampiyonasında Takım Kata dalında Avrupa Şampiyonu olan takımda yer aldı.

1988 yılında Fransa'da yapılan Avrupa  Karate Şampiyonasında  Açık Siklette Avrupa ikincisi oldu.

 

1988 yılında aldığı teklif üzerine Fransa’ya Antrenör olarak gitti. Fransa’da çeşitli şampiyonluklara ve uluslar arası başarıya imza attı.Yetiştirdiği bir çok öğrencisi Fransa, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında başarı kazandı.

 

2000 yılın da B.B.Bodrumspor Kulübünde Karate , ilerleyen yıllarda Kick Boks çalışmalarını başlattı. Bu güne kadar yüzlerce öğrencisine spor alışkanlığı kazandırarak iller, bölgeler, Türkiye şampiyonaları , uluslararası şampiyonalar ve Dünya şampiyonaların da başarılar sağladı.

 

Çeşitli dönemlerde Milli Takım Antrenörlüğü görevini üstlendi .

Türkiye Karate Federasyonu Muğla Temsilciliği görevini yürüttü.

Üç yıl ard arda Amatör Spor Kulübleri Federasyonu tarafından Yılın En Başarılı Antrenörü seçildi. Karate de Ümit ,Genç U21 yaş altı ve İşitme Engelliler branşlarında iki Dünya Şampiyonu ve onlarca milli sporcu yetiştirdi. 

Uzun yıllar yurt dışında Karate ,Fitness, Kick Boks Antrenörlüğü yaptı ve bir çok uluslararası antrenör seminerine katılarak başarılı oldu.Yurt dışında bir çok ülkede seminerler verdi.

 

Türkiye Gençlik ve Spor Bakanlığından ,

 FITNESS, KARATE, KICKBOKS, VOLEYBOL, BADMINTON, RAFTING Antrenör belgelerine sahip, ayrıca İzci Liderliği, Gümüş Cankurtaran Sporcu Brövesine ve 3 Yıldız Dalgıç Belgesine sahiptir.

 

Spor Masörlüğü konusunda bir çok Üniversite, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve Uluslararası kuruluştan çeşitli diplomalara sahiptir.

Fransızca ve İngilizce bilmektedir.