Eğitmenimiz

 

FATİH UZUNLULU

 

İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul da tamamladı. Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor  öğretmenliği bölümünden Yüksek Şeref Öğrencisi olarak mezun oldu .

 

Spor yaşamına 1980 yılının başlarında ,

Türk Karatesinin Kurucusu Hakkı Koşar’ın yanında başladı.

1982 -1988  yılları arasında her yıl arka arkaya İstanbul ve Türkiye şampiyonu oldu .Aynı yıllarda Federasyon Kupası , Zafer Kupası , Gençlik ve Spor Müdürlüğü kupalarını kazandı .

Defalarca Türkiye’nin En Teknik Sporcusu seçildi.

İlk defa 1985 yılında Avrupa Karate Şampiyonasında Milli olarak , Avrupa Şampiyonu olan takımada yer aldı ve 1985  -1989 yılları arasında milli takımda görev aldı.

1986 yılında Yunanistan da Kulüpler Arası Dünya Karate Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olan takımda yer aldı .

1987 yılında İngiltere de yapılan Avrupa Karate Şampiyonasında (ESKA) Takım Kata dalında Avrupa Şampiyonu olan takımda yer aldı.

1988 yılında Fransa da yapılan Avrupa  Karate Şampiyonasında (ESKA) Açık Siklette Avrupa ikincisi oldu.

 

1988 yılında aldığı teklif üzerine Fransa’ya Antrenör olarak gitti. Fransa’da çeşitli şampiyonluklara ve uluslar arası başarıya imza attı.Yetiştirdiği bir çok öğrencisi Fransa, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında başarı kazandı.

 

2000 yılın da B.B.Bodrumspor Kulübün de Karate çalışmalarını başlattı.Bu günü kadar yüzlerce öğrencisine spor alışkanlığı kazandırarak iller ,bölgeler, Türkiye şampiyonaları ve uluslar arası şampiyonalarda başarı sağladı.

 

Çeşitli dönemlerde Milli Takım Antrenörlüğü görevini üstlendi.

Uzun yıllar Fransada ayrıca Fitness Antrenörlüğü yaptı ve bir çok uluslar arası antrenör seminerine katılarak başarılı oldu .

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğünden ,

 FİTNESS , KARATE , KİCK BOKS ,VOLEYBOL , BADMİNTON , RAFTİNG Antrenör belgelerine sahip , İzci Liderliği , Gümüş Cankurtaran Sporcu Brövesine ve 3 Yıldız Dalgıç Belgesine sahiptir.

 

Spor Masörlüğü konusunda bir çok Üniversite , Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü , ve Uluslar arası kuruluştan çeşitli diplomalara sahiptir.

Fransız’ca ve İngiliz’ce bilmektedir.