BODRUMSPOR KARATE TAM GAZ GİDİYOR

6-7-8-9 Eylül tarihlerinde Denizli Hasan Güngör spor salonunda yapılan 19. Uluslararası Pamukkale Karate Turnuvasında Bodrumspor Karate takımı yine büyük bir başarıya imza attı. 835 sporcunun katıldığı 4 gün süren yarışmalar sonunda Karate takımımız dört madalya kazandı. 

Kayra Sezgin altın madalya, Emirhan Tarakçı gümüş madalya, Avşin Barut ve Senanur Tarakçı ise bronz madalya kazanarak Bodrum’a döndü. Ayrıca turnuvada başarılı maçlar çıkartan Oğuzhan Yıldız, Dilek Çelik ve İlayda Özdemir ilerisi için göz doldurdular. Turnuvada birinci olan Balkan şampiyonu milli sporcu Kayra Sezgin ve turnuva ikincisi Emirhan Tarakçı turnuva sonrasında yaptıkları açıklamada başarılarının artarak devam edeceği konusunda söz verirken, antrenörleri Fatih Uzunlulu’ ya ve ailelerine kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ettiler. 

Başarılı çalıştırıcı Fatih Uzunlulu ise şampiyona ile ilgili şunları söyledi; 

‘’ her geçen gün sporcularımızın artan başarıları hem Bodrum halkını hem de beni çok mutlu ediyor, yarışma sezonuna çok hızlı ve başarılı başladık hedefimiz geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sezonda milli takımımıza sporcular yetiştirmek olacaktır, alt yapıya çok önem yeriyoruz, bu nedenle Bodrum yarım adasındaki tüm çocuk ve gençleri antrenmanlarımıza bekliyoruz, geçtiğimiz sezon iki yüze yakın lisanslı sporcu sayımızı yeni sezonda üç yüz sporcuya çıkartmayı hedefliyoruz, hedefimiz mümkün olduğu kadar çok sayıda çocuğa spor yaptırarak hem onları kötü alışkanlıklardan korumak hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek spor ahlakı almış milli sporcular yetiştirmektir. Önümüzdeki aylarda yurt dışında iki çok önemli uluslararası turnuvaya katılacağız, amacımız ülkemizi ve Bodrum’ u yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek olacaktır, şampiyonaya katılmamızda katkılarından dolayı Bodrum Belediyesine, Bodrumspor Kulübü başkanı Rıza Karakaya’ya ve sayın Kemal Orman beyefendiye teşekkürlerimizi sunuyoruz‘’ dedi.