BODRUM'DAN MİLLİ TAKIMA BİR SPORCU DAHA!

Milli takıma seçilerek 6- 8 Temmuz tarihlerinde Yunanistan’ın Korfu adasında yapılacak olan, Karate 1. Dünya Gençlik Kupasına Bodrum’dan katılacak olan B.B.Bodrumsporlu Milli karateci Enver Barut çalışmalarına, Bodrum Spor Merkezi antrenman salonunda ara vermeden devam ediyor. 

Yunanistan da yapılacak olan şampiyonaya katılacak olan Milli sporcu “ülkemi ve Bodrum’u en iyi şekilde temsil edeceğim, bana her türlü desteği veren aileme ve antrenörüm Fatih Uzunlulu ya teşekkür ediyorum” dedi. 

Bodrumspor Karate hocası Fatih Uzunlulu ise yaptığı açıklamada bu yıl birçok yarışmada kazandıkları başarılardan duyduğu memnuniyeti vurgulayarak şunları söyledi; 

“ sporcularımla çok büyük başarılara imza attık, özellikle uluslararası turnuvalarda neredeyse madalya kürsüsünden hiç inmedik. Sporcum Enver’ in ülkemizi ve Bodrum’u milli takımda en iyi şekilde temsil edeceğine eminim, geçtiğimiz mart ayında milli takımda Balkan şampiyonu olan değerli sporcumuz Kayra Sezgin den sonra onu da madalya kürsüsünde görmek hepimizi onurlandıracak. Bodrumdan milli takıma sporcu gönderen ender spor branşlarından biriyiz, zaten bir sporcu için en önemli hedef milli takıma girmek ve ülkesini orada en iyi şekilde temsil etmektir. Tüm sporcularıma bu bilinci kazandırmaktan büyük onur duyuyorum. Geçtiğimiz hafta sonu yaptığımız kuşak terfi sınavına yüze yakın sporcumuz katılarak başarılı oldu. Alt yapı çalışmalarına çok önem veriyoruz, Bodrum yarımadasında bu kadar çok gence spor yaptırtmak ve onları dünya çapında sporcular olarak görmek bir antrenörün en büyük hayalidir, bana bunu yaşattıkları için ben de sporcularım ile ne kadar gurur duysam azdır. Yaz tatiline girilmesi ile başlattığımız yaz kurslarımıza tüm Bodrum’lu gençleri davet ediyoruz. Buradan ailelere seslenmek istiyorum ‘’bence bir çocuk için en güzel karne hediyesi onu Karate sporu ile tanıştırmak olacaktır’’ dedi.