BODRUM’DA ULUSLARARASI KARATE SEMİNERİ

BODRUM’DA ULUSLARARASI KARATE SEMİNERİ

Belçika’dan gelen 89 ve Bodrumspor karate takımından 124 sporcunun katılımı ile gerçekleşen uluslararası karate semineri Bodrum WoW otel ve Bodrum Spor Merkezinde yapıldı.

Bu yıl onuncusu düzenlenen seminere dünya şampiyonu milli sporcumuz Haldun Alagaş ve dünya ikincisi Bahattin Kandaz onur konuğu olarak katıldılar. Bir hafta süren ve günde iki antrenmanla desteklenen seminer boyunca Belçikalı ve Türk sporculara ders veren Haldun Alagaş ve Bahattin Kandaz sporcuların büyük ilgisiyle izlendi.

Defalarca dünya şampiyonluğu kazanmış olan Haldun Alagaş seminer sonunda yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Bizi Bodrum’a davet eden Belçikalı antrenörler Christohe ve Oliver’e ayrıca milli takımdan arkadaşım il temsilcisi Fatih Uzunlulu’ya bu güzel organizasyon için teşekkür ediyorum. Seminerimiz çok verimli geçti, umuyorum uzun yıllar boyunca devam eder. Belçikalı antrenörler ve bu yıl onuncu kez geldiğimiz Bodrum da dostumuz Türk sporcularla antrenman yapmak bizleri çok mutlu etti, her yıl olduğu gibi mükemmel bir şekilde ağırlandık” dedi.

Belçikalı antrenör Cristophe Decamps ise, “Seminer çok güzel geçti 10 yıldır süren dostluğumuz artarak devam ediyor. Umuyorum çok uzun yıllar daha devam edeceğiz. Fatih Uzunlulu’ya iki ülke sporcularının dostluğunu geliştirmek için yıllardır yaptığı uğraşlardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Uluslararası seminerin Bodrum da gerçekleşmesi için 10 yıldır emek harcayan B.B Bodrumsporun başarılı antrenörü ve Türkiye karate federasyonu il temsilcisi Fatih Uzunlulu ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Her yıl olduğu gibi bu yılda başarıyla gerçekleştirdiğimiz seminer umuyorum uzun yıllar daha devam edecek. Bizleri kırmayarak seminerimize renk katan dostlarım Haldun Alagaş ve Bahattin Kandaz’a çok teşekkür ediyorum. Gerçekleştirdiğimiz bu seminerlerde iki ülkenin sporcuları hem beraber antrenman yapıyorlar, hem de yeni dostluklar kuruyorlar. Bu da sporun en güzel yanlarından biri, biz de Belçika karate federasyonunun davetlisi olarak 12 Kasım tarihinde Belçika’nın Leuven şehrinde gerçekleşecek olan Avrupa’nın en önemli turnuvalarından biri olan uluslararası Belçika Open Karate Şampiyonasına B.B Bodrumspor olarak katılacağız. Bu şampiyonada Bodrumu en iyi şekilde temsil etmek için uzun zamandır hazırlık yapıyoruz, sporcularıma çok güveniyorum. Belçika da yapılacak şampiyona sporcularımızın gittikleri dokuzuncu ülke olacak, sporcularımız hem spor yaparak fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı bir yapıya sahip oluyorlar, hem de spor sayesinde dünyanın birçok ülkesini görme fırsatı buluyorlar, buda onlar için çok büyük bir şans. Bizlere desteklerini esirgemeyen kulüp başkanımız Rıza Karakaya’ya ve Bodrum belediyesine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.