BELÇİKA’DA BODRUMSPOR RÜZGÂRI

Daha öncede birçok uluslar arası şampiyonada birincilikleri bulunan Kayra Sezgin‘in şampiyonluğu Belçika’da yaşayan gurbetçilerimiz tarafından mutlulukla izlendi.

10 ülkeden 543 sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyonada diğer üç Bodrumsporlu sporcu Merve Erdoğan, Orhan Alp Kuzulu ve Dilek Çelik ise beşincilik elde ederek iyi bir performans sergilediler. Şampiyon sporcumuz Kayra duygularını şu sözlerle dile getirdi;

’’şampiyon olduğum için çok mutluyum, bundan sonra yapılacak şampiyonalara Türkiye’ye döner dönmez hazırlanmaya başlayacağım, hedefim dünya şampiyonluğu, beni yetiştiren antrenörüme ve aileme teşekkür ediyorum ‘’ dedi.

Sporcularımızın bir hafta önce Bodrum’da uluslar arası seminerde beraber oldukları Belçikalı karateciler Olivier Mahauden ve Christophe Decamps Bodrum’lu sporcuların şampiyonaya katılımlarından ve başarılarından büyük mutluluk duyduklarını ve gelecek yıllarda da yarışmaya beklediklerini ifade ettiler.

Uzun yıllardır Belçika’da yaşayan ve Belçika Karate federasyonu milli hakemlerinden Kemal Ersoy ‘da, sporcularımızın performansı ile ilgili şunları söyledi;

“Bodrum’lu sporcu kardeşlerimizin başarılarından dolayı bir Türk olarak çok büyük mutluluk duydum, umuyorum ileriki yıllarda yine beraber olacağız, tüm Türkiye’ye selamlarımı yolluyorum ‘’dedi.

Yine yıllardır Belçika’da yaşayan ve takımın Belçika’daki sponsorluğunu üstlenen Bodrum’lu Sebahattin Çilek ise düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi;

‘’ Bodrumlu çocukların kazandıkları başarı hem beni, hem de burada yaşayan tüm Türkleri gururlandırdı. Şampiyonada hepimiz tek bir yürek olduk, bir Bodrumlu olarak Bodrum’dan böyle uluslararası şampiyonların çıkmasından dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum, sporcuları ve onları yetiştiren antrenörlerini canı yürekten kutluyorum” dedi.

Ayrıca Uluslararası şampiyonadan bir gün önce Rebecq Karate kulübü tarafından düzenlenen ve yüze yakın sporcunun katılımı ile gerçekleşen bir seminer organize edildi. Seminerde Belçikalı sporculara ders veren Bodrumspor antrenörü Fatih Uzunlulu büyük ilgi ile karşılandı.

Rebecq ilçesi spor sorumlusu Jean Paul Deminal tarafından, Belçika ve Türk sporcularının dostluk ve beraberliği adına on yıldır Bodrum’da organizasyonlar düzenleyip, her yıl yüzlerce Belçikalı sporcuyu Bodrum ‘a getiren Fatih Uzunlulu’ya ilçesinin onur nişanı hediye edildi.

Fatih Uzunlulu şampiyona ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Sporcumuz Kayra’nın şampiyonluğu ve kazanmış olduğu kupa hepimizi çok mutlu etti, önümüzde daha bir çok önemli uluslararası turnuva var , sporcularımız kendilerine şans verildiği taktirde Bodrum’u ve B.B.Bodrumsporu en iyi şekilde daha önce de 9 defa olduğu gibi bir kez daha göstermiş oldular , hepsi ile ne kadar gurur duyuyorum , şampiyonaya katılmamızda katkılarından dolayı Bodrum Belediyesine, sayın belediye başkanımız Mehmet Kocadon’a , kulüp başkanımız Rıza Karakaya’ya ve de özellikle Belçika da ki tüm masraflarımızı üstlenen , bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan Bodrum’lu Sebahattin Çilek ve ailesine ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi .